global-teacher-prize-hto-c-50-krashchih-vikladachv-svtu

Global Teacher Prize – хто ці 50 кращих викладачів світу?

global-teacher-prize-hto-c-50-krashchih-vikladachv-svtu

Global Teacher Prize – хто ці 50 кращих викладачів світу?

Кандидати висловили претензію на титул «Найкращий вчитель світу» та вже відомі публічно.

Міжнародна освітня нагорода Global Teacher Prize сформувала список 50 виключних педагогів та викладачів з різних країн світу. Претендентів на перемогу опубліковано на офіційному сайті з відкритим профілем та детальним описом. Кожен з учасників переліку – професіонал, ведучій фахівець та змінотворець у сфері педагогіки та викладання.

Глобалізація та осучаснення освіти на світовому рівні – таку мету ставлять собі організатори конкурсу. Окрім цього, премія покликана створити міжнародний нетворкінг між викладачами з різних країн, глобально підвищуючи престижність професії вчителя.

Результати конкурсу, ім’я найкращого вчителя та власника призу в 1 мільйон доларів будуть відомі у березні 2019 року.

Цьогоріч Global Teacher Prize 2018 отримала Ендріа Зафіраку, викладачка мистецтва школи Alperton Community School. Жінка вивчила 35 мов на базовому лексичному рівні, аби викладати діткам, більшість з яких не володіє англійською. Мільйон доларів Ендріа обіцяє спрямувати на втілення шкільних мистецьких проектів. На всеукраїнському етапі Global Teacher Prize Ukraine 2018 перемогу отримав Олександр Жук, викладач інформатики.

Премія на кращого у світі вчителя бере свій початок з 2014 році за підтримки Varkey GEMS Foundation (VGF) та Шейха Мохаммеда – еміра Дубая, віце-президента і прем’єр-міністра ОАЕ. У 2014 році було подано 5 000+ заявок від представників 127 країн світу. Цього року заявок було більше ніж 30 000.

Трохи історії…

У 2013 році Фонд Варкі доручив дослідницькій консалтинговій компанії Populus зробити опитування щодо престижності вчительської професії, рівня зарплати, ставлення учнів до вчителів тощо.

Ідея подібного конкурсу з’явилася після публікації результатів дослідження престижності професії вчителя у світі, рівня зарплат та ставлення учнів до викладачів та педагогів, організованого Фондом Варкі, 2013 рік. Результати шокували – вчительська професія більш ніж не користувалася популярністю, вона явно не визнавалася. Аби повпливати на це, Санні Варкі, син вчителів, заснував премію Global Teacher Prize.

Гуртожитки для студентів – зауваження, погрози, пропозиції?

Усі коментарі щодо умов проживання в гуртожитках приймаються на v_vykhor@mon.gov.ua . Дедлайн подачі — 06 січня 2019 року

Міністерство Освіти та Науки сформувало та висунуло на суспільне обговорення модель положення про проживання в студентських гуртожитках українських ВНЗ.

У положенні йдеться про особливості та порядок користування, проживання та утримання місць суспільного проживання студентів — здобувачів освіти.

Як зауважено у документі, гуртожитки для студентів повинні призначатися для поселення та проживання студентів та інших протягом навчання, що живуть віддалено від закладу навчання. Більш того, право на поселення та проживання у гуртожитку мають студенти-заочники протягом екзаменів.

Будьте уважні, мешканцям гуртожитків забороняється проводити будь-які роботи з доброустрою приміщень чи проводити будь-які інші безкоштовні та не передбачені вищевказаним Положенням роботи та/або ті, що не зазначені у Положенні про використання гуртожитків освітнього закладу.

Згадаймо правила, що:

1. Студенти, що проживають у гуртожитку можуть вільно заходити та виходити з приміщення у будь-який час доби.

2. Працівники гуртожитку не мають права перешкоджати, вимагати усні або письмові пояснення щодо причин проходження студентів до кімнат проживання.
3. Працівникам гуртожитку заборонено входити до кімнат студентів без дозволу мешканців.

4. Розмір суми сплати за мешкання у студгуртожитках установлюється ректором ВНЗ, узгоджуючи з органами студентського самоврядування і не може бути зміненою частіше, ніж 1 раз на рік.