vishivanki-varianti-vid-ukrglamour-com-ua

Вишиванки: варіанти від ukrglamour.com.ua

vishivanki-varianti-vid-ukrglamour-com-uaВ сучасній Україні вишита сорочка є не тільки предметом традиційного національного одягу. Сьогодні вишиванки займають однаково почесне місце як у вітринах краєзнавчих музеїв, так і у гардеробах стильних панянок та панів будь якого віку та соціального статусу, школярів, політиків, молодих модників та модниць.

У давнину сорочки вишивалися вручну господинями для своєї родини, вибір візерунку диктувався географічним розташуванням місцевості, статтю майбутнього власника та подією, до якої готувався одяг. Свої кольори і візерунки були на Київщині, Чернігівщині тощо – сорочка як паспорт вказувала звідки людина. Особливі узори були на чоловічому та жіночому одязі, на весільній або повсякденній сорочці.

Сьогодні можливості для вибору у шанувальників цього сакрального та стильного одягу значно більші. На сайті інтернет магазину вишиванок  Укргламур є широкий асортимент сорочок з різних матеріалів, та різними вишивками.

Види вишиванок

За технологією всі вишиванки поділяються на сорочки з ручною та машинною вишивкою. На жаль, ручна вишивка не може бути дешевою – це дуже кропітка праця, що вимагає неабиякої творчості та вміння. Тому далеко не всім така робота по кишені. Звичайно, найкращим рішенням буде самій опанувати це мистецтво та порадувати коханих таким сильним та модним оберегом.

Якщо вишивання – це не ваше, можна обрати варіант з машинною вишивкою. Сучасні вишивальні машини настільки вдосконалені, що іноді тільки майстер може відрізнити таку роботу від ручної. Сорочки з машинною мають досить демократичну вартість, їх можна придбати в якості повсякденного одягу, а також для дітей.

Візерунки можуть наноситься ниткою або бісером. Бісерні вишиванки дуже гарні, урочисті, яскраві, але не досить зручні для повсякденного використання, потребують особливого догляду. Тому такі виробі більше призначені для свят.

Вишивка нитками (шовк, муліне тощо) може бути виконана в техніці гладь або хрестик. В національному одязі вишивка хрестом більш розповсюджена, вона має ще й сакральне значення. Вважається, що вишиті хрести на комірі, подолі, рукавах, можуть захистити власника від злих сил.

Що стосується самого візерунку, то досить невелика кількість майстринь володіє стародавнім знанням щодо значення вишитого малюнку. Бажаючим придбати аутентичні вишиванки (див. http://ukrglamour.com.ua/vyshivanki/) лишається тільки обирати виріб, на якому візерунок скопійовано з давнього взірця, або задовольнятися сучасною дизайнерською розробкою.

Добавить комментарий